Streszczenie krótkie szatan z siódmej klasy

Pobierz

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy Kornela .77% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie z opisem Adasia Cisowskiego.. poleca 84% 6376 głosów.. Filmy.. 2011-10-16 16:14:52 Możecie mi napisać streszczenie lektury szatan z siódmej klasy 2012-10-12 15:19:36 Streszczenie treści książki pt .Pomożecie co do książki,, Szatan z siódmej klasy " 2010-01-03 14:02:27; Ma ktos może pełne streszczenie książki,, Szatan z siódmej klasy" ?. Głównym, a zarazem tytułowym bohaterem, jest Adam Cisowski, którego nazywano też imieniem Piotr.Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. 2011-05-16 00:03:15; Proszę o długie streszczenie każdego rozdziału książki '' Szatan z siódmej klasy " 2012-01-28 19:14:34; Dacie streszczenie,, Szatan z siódmej klasy "?. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Na początku czerwca, na lekcji historii w klasie siódmej, doszło do zaskakującej sytuacji.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Streszczenie książki Szatan z siódmej klasy 2010-01-07 20:51:44 Dacie streszczenie ,, Szatan z siódmej klasy "?. Przeprosił uczniów za to, że rozżalił się i zapewnił, że nie będzie się mścił.Szatan z siódmej klasy - streszczenie.. Treść.. W pierwszym rozdziale zapoznajemy się z historykiem panem Gąsowskim uczącym w klasie VII, a jego pasją był Cezar i Napoleon, nie cierpiał za to Haniballa..

Szatan z siódmej klasy - streszczenie krótkie.

Na lekcji historii w klasie siódmej, wydarzyło się coś, co zaskoczyło profesora Gąsowskiego.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Gdy pan Gąsowski wywołał Kaczanowskiego do odpowiedzi był bardzo zdumiony gdyż odpowiedział mu, że nic nie umie.. Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lektury .. Nigdy nie skarżył się i do tej pory był dumny z siódmej klasy, która w zamian za to zakpiła z niego.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowieGeneza utworu i gatunek.. Profesor Gąsowski poprosił dwóch uczniów do odpowiedzi i żaden z nich nie był przygotowany.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy"..

79% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.

Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Proszę o streszczenie każdego rozdziału książki " szatan z siódmej klasy", pomożecie?. Polecane teksty: 79% Charakterystyka Jakuba Marley'a "Opowieść wigilijna".. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Streszczenie wydarzeń w książce.. 85% Imformacja o wysłaniu profesora Bladaczki na specjalne kursy.Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. 2012-11-28 18:26:53"Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego..

2012-12-27 20:09:00 Napisz streszczenie do książki pt. " Szatan z siódmej klasy ".

Wcześniej chłopcy zawsze spełniali wymagania nauczyciela.Streszczenie Szatana z siódmej klasy w pigułce.. Ten najpierw osłupiał, a potem nieśmiało wyjaśnił, że zaszła jakaś pomyłka.lektury kl 6,7,8 Wyszukaj.. "Szatan z siódmej klasy" należy do powieści przygodowych, jednak posiada również wątki detektywistyczne.. Nauczyciel wezwał do odpowiedzi Kaczanowskiego.. Diabeł wyskakuje z pudełka Nauczyciel historii pan Gąsowski miał specyficzny sposób nauczania - o niektórych postaciach mówił wiele i z zapałem, a innych istnienie przemilczał.. Sytuacja, która przybliża czytelnikowi…Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Szatan z siódmej klasy "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie szczegółowe I..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt